6 OZNAK, ŻE POTRZEBUJESZ USŁUG SZAMB.

Ze wszystkich rzeczy, które mogą pójść nie tak z twoim domem lub budynkiem komercyjnym, awaria systemu septycznego musi być jedną z najgorszych. Zaczyna się od nieprzyjemnych zapachów i wolno opróżniających się wanien, a ostatecznie może doprowadzić do cofania się ścieków pod prysznicem. W najlepszym przypadku czujesz się sfrustrowany, a w najgorszym zdegustowany.

1. CHODAKI W SYSTEMIE SEPTYCZNYM

Jedną z pierwszych oznak, że jesteś narażony na awarię systemu septycznego, jest to, że zlewozmywaki, wanny i prysznice odpływają powoli lub całkowicie przestają odpływać. Ten znak wskazuje na możliwą niedrożność w odpływach, którą należy usunąć, zanim doprowadzi ona do cofnięcia się ścieków do zlewów i pryszniców. Zadzwoń do swojego zaufanego dostawcy usług czyszczenia szamba, aby zlecił serwisowanie linii i odblokowywanie odpływów, zanim doprowadzi to do awarii systemu septycznego i cofania się ścieków.

2. USZKODZONE RURY LUB PRZEWODY KANALIZACYJNE

Innym znakiem, że może być konieczne wezwanie do awaryjnej konserwacji szamba, jest uszkodzenie rury. Rury szamba i przewody kanalizacyjne mogą zostać uszkodzone lub zmiażdżone przez przejeżdżające po nich pojazdy. Zwierzęta i korzenie roślin mogą również uszkodzić rury prowadzące do domu lub szamba.

W obu przypadkach zaczniesz zauważać nieprzyjemne zapachy na zewnątrz i bulgotanie lub bulgotanie w toaletach.

3. TWÓJ SYSTEM SEPTYCZNY WYMAGA POMPOWANIA

Trzecim powodem, dla którego twój system septyczny może zawieść i możesz potrzebować pomocy w nagłych wypadkach, jest to, że twój system septyczny nie był pompowany przez długi czas.

Jeśli ty lub poprzedni właściciel domu zaniedbaliście regularną konserwację szamba, prowadzi to do gromadzenia się szumowiny. To nagromadzenie uniemożliwia prawidłowe odprowadzanie ścieków do drenażu i wymaga pomocy pogotowia.

4. PROBLEMY Z DRENAŻEM

Kolejną oznaką, że wkrótce możesz potrzebować pomocy w nagłych wypadkach, jest awaria drenażu. Niestety, nie każdy instalator szamba jest równy i mógł nieprawidłowo zainstalować pole odwadniające. Gleba może nie być odpowiednia lub drenaż nie jest wystarczająco duży. Jeśli tak jest, zauważysz stojącą wodę na swoim polu odwadniającym i bujną, jasnozieloną trawę nad nim lub szambo. Te znaki wskazują, że nadszedł czas, aby wezwać naprawę septyczną.

5. SPŁUKAŁEŚ NIEWŁAŚCIWE PRZEDMIOTY

Toalety i odpływy umywalkowe nie są pojemnikami na śmieci. Nigdy nie należy spłukiwać rzeczy takich jak pieluchy, chusteczki dla niemowląt, podpaski higieniczne i inne przedmioty w toaletach. Musisz także uważać na domowe toksyny, takie jak spłukiwanie farby z pędzli lub wałków, a nawet niektórych domowych środków czyszczących.

Pamiętaj, że w twoim systemie septycznym są bakterie, które rozkładają odpady. Płukanie niewłaściwych przedmiotów może wpływać na bakterie i powodować awarię systemu septycznego, co wymaga natychmiastowych usług septycznych.

6. ZBYT DUŻY PRZEPŁYW WODY

Jeśli użyjesz więcej wody, niż system szamba może bezpiecznie obsłużyć, może to spowodować problemy wymagające natychmiastowej konserwacji szamba. Twój system septyczny może pomieścić tylko określoną ilość wody na raz. Jeśli nadmierna ilość wody dostanie się do szamba, nie będzie ona odpowiednio odprowadzana i może doprowadzić do wycieku w szambie lub cofania się wody w polu drenażowym.