Dowiedz się, gdzie znaleźć zbiornik na szambo.

Pompowanie systemu septycznego co 3-5 lat powinno zapobiec kosztownej kopii zapasowej. Jednak brak wiedzy, gdzie znajduje się system septyczny na podwórku, utrudni wykrycie i naprawę wycieków lub powodzi w odpowiednim czasie. Poniższe potencjalne rozwiązania mogą pomóc w znalezieniu szamba betonowe.

Zlokalizuj główną linię kanalizacyjną

Zlokalizuj główną linię kanalizacyjną w piwnicy lub w piwnicy. Zwykle ma średnicę 4 cali i będzie wykonany z żeliwa lub rury PCV. Zwróć uwagę, gdzie ta rura wychodzi z domu, a następnie wyjdź na zewnątrz w odpowiednie miejsce. Zwykle rury spustowe układane są w linii prostej. Teoretycznie powinieneś być w stanie znaleźć szambo, śledząc tę ​​​​linię prostą od rury spustowej do szamba.

Oznakami dużego zakopanego obiektu mogą być duże zagłębienia lub wzgórza lub niejednolite części trawnika. Jeśli nieleczony system septyczny osiągnął swój limit, możesz go wykryć po zapachu. Zazwyczaj nie zobaczysz swojego szamba w pobliżu studni, utwardzonej powierzchni lub głównych elementów podwórka, takich jak basen.

Twój szambo może mieć jedną lub dwie pokrywy. Będą dwie pokrywy, jeśli ma podwójne przegródki do filtrowania i rozkładania odpadów. Pokrywy są zwykle podnoszone z głównego zbiornika, dzięki czemu sonda glebowa jest idealnym narzędziem do ich znalezienia.

Użyj sondy

Każdy obiekt podobny do sondy, taki jak czterometrowy kawałek pręta zbrojeniowego, będzie działał. Nie naciskaj sondy zbyt mocno podczas przeszukiwania podwórka. Nie chcesz uszkodzić pokrywy szamba. Może być konieczne stuknięcie sondy młotkiem w celu wyszukania szamba, który został głęboko zakopany. Szambo można zainstalować na głębokości do czterech stóp. Będziesz musiał odkryć pokrywę za pomocą łopaty.

Znajdź wskazówki

Jeśli to się nie powiedzie, a Twój dom nie jest zbyt stary, aby mieć publiczne rejestry, możesz spróbować sprawdzić w rejestrach swojego miasta, miasta lub hrabstwa, czy masz pozwolenie na szambo.

Jeśli domy w twojej okolicy są podobne, sąsiad może wiedzieć, gdzie zakopany jest ich system septyczny, i na tej podstawie możesz odgadnąć lokalizację własnego systemu septycznego.

Zaznacz miejsce

Ważne jest, aby zaznaczyć lokalizację szamba, gdy tylko go znajdziesz. Nie polegaj na pamięci. Ozdoba trawnika umieszczona nad pokrywą jest idealna do zaznaczenia miejsca. Wykonaj również pomiary z najbliższych dwóch rogów domu i zapisz je w ważnych dokumentach do wykorzystania w przyszłości.

Uzyskaj profesjonalną pomoc

Jeśli Twoje próby samodzielnego wykonania zakończą się niepowodzeniem, zatrudnij profesjonalistów z nami, aby zlokalizowali system septyczny. Upewnij się, że twój system septyczny nie pozostaje zbyt długo bez konserwacji. Zadzwoń dziś.