10 wskazówek, zanim zbudujesz dom kontenerowy.

1. Popyt na kontenery biurowe morskie zależy od gospodarki, ceny mogą się wahać, więc kontenery nie zawsze są najtańszym materiałem.

Również transport na duże odległości nie jest naprawdę tani.

Jeśli jednak mieszkasz w pobliżu dużego miasta portowego i dysponujesz ciężarówką i przyczepą o odpowiedniej wielkości, zaopatrzenie jest nieco łatwiejsze i tańsze. Odpowiedni producent kontenerów, należy również zaplanować na miejscu, w razie potrzeby należy zorganizować dźwig lub wózek widłowy.

2.  Jeśli potrzebujesz konkretnej oferty unikaj niepewnych handlarzy, są niestety jak we wszystkich branżach. Skorzystaj z sklepu do przejrzystego porównania ofert.

3. Cena kontenera 20-stopowego może wynosić od 900 do 1500 zł.

Konwencjonalna konstrukcja tej samej wielkości, wodoszczelna i solidna, jest często szybsza i tańsza w budowie.

4. Kontenery są wyjątkowo bezpieczne – można je otworzyć bez uprawnień tylko przy pomocy ciężkiego sprzętu i dużego nakładu pracy. I są zbyt ciężkie, by zabrać je bez pozwolenia.

5. Jeśli to możliwe, zlecić dostawę kontenera morskiego i ustawienie go bezpośrednio w żądanym miejscu lub na przygotowanym fundamencie. W przeciwnym razie będziesz potrzebować dźwigu lub gigantycznego wielokrążka, aby go przenieść.

6. Jedynym naturalnym wrogiem kontenera jest rdza – dlatego w miarę możliwości wypatruj naklejki CSC, czyli rodzaju przeglądu technicznego kontenerów morskich.

7. Kontenery handlowe nie są izolowane, dlatego szybko zamieniają się w lodówki lub piekarniki w zależności od ilości światła słonecznego i temperatury otoczenia. Dobra izolacja i instalacja wyrafinowanej wentylacji są zatem koniecznością i wymagają odpowiedniego nakładu pracy.

8. Jeśli handel światowy zostanie zatrzymany, tysiące metalowych potworów piętrzą się nieużywane na placach towarowych. Ich ponowne wykorzystanie i zmiana przeznaczenia na mieszkania lub budynki komercyjne jest zatem rozsądnym środkiem recyklingu.

9. Zachowaj pojemnik taki, jaki jest, bądź „uczciwy”: nie ozdabiaj go innymi materiałami budowlanymi, aby zachować jego (jak nam się wydaje) piękny, naturalny wygląd.

10.  Nie wszystko złoto, co się świeci, czyli:

– Wiele zdjęć domów kontenerowych znacznie odbiega od rzeczywistości.
– Wiele z przedstawionych projektów może wyglądać bajecznie, ale ich budowa i wyposażenie bardzo często kosztują astronomiczne sumy.